BÜYÜK HARFLE YAZ Kİ, BAĞIRDIĞIN ANLAŞILSIN!

Biz artık Katharsis için Amfitiyatrolara bile gitmek zorunda değiliz. Avuç içi kadar telefon yeter. 
Haydi yazsana… #KahrolTerörAlSanaTepki


Sosyal medya iyidir.


Birbirimizden haberimiz olur, her saniye tüm dostlarla bir kafede oturur gibi bir histir.

Haberler hızla yayılır. Kan ihtiyacı vs. ise çözüm bulunur.

Başkalarının neler düşündüğü öğrenilir. Hiç yan yana gelip oturmayacağınız insanlar ne düşünmektedir mesela. Ya da onlara sizin ne düşündüğünüz ulaşır.

Ve lakin, zırvalar daha hızlı yayılır. Öğrenirsin ki, herkesin bir tanıdığının çok yakın bir tanıdığı mutlaka stratejik bir noktadadır. 1999’da Kandilli Rasathanesinde çalışanların bütün Türkiye ile yakın akraba olduğunu öğrendik mesela. Şimdi de Jandarmada, MİT’te, Genel Kurmay’da herkesin bir arkadaşının dayı oğlu var ki, her şeyi müsteşardan bile daha ayrıntılı biliyor.

Tepkiler de hızlı yayılır. O kadar ki, 2 durum notu, 3-5 kuş ciklemesiyle (twit) ile en trajik olaylarda ruhumuz soğur, tepkimizi vermiş, duyarlı yurttaş edası ile rahatlarız.

Antik Yunan tragedyalarında buna Katharsis deniyordu ki,  korkunç olayları izleyen seyircinin, öfke, korku, acı gibi bütün duygularını orada yaşaması hedefleniyordu. Yaşasın ki, o duygularından arınsın. İçini boşaltsın. Yüreği soğusun. Evine sakin ve uslu bir yurttaş olarak gitsin.

Biz artık Katharsis için Amfitiyatrolara bile gitmek zorunda değiliz. Avuç içi kadar telefon yeter. Haydi yazsana… 

#KahrolTerörAlSanaTepki
* * *

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.