Tiyatral

Oyuncu / Yönetmen / Seslendirme

Okula bile başlamadan önce en büyük zevki çocuklar için yapılan radyo oyunlarını dinlemekti. Hatta evdeki ITT marka mono kaset kaydedici ile kendi kendine, okuduğu kitapları, uydurduğu oyunları kaydeder, onlara efektler yapar ve bununla çok eğlenirdi. Portakal kasalarına tülbentler gerip arkasında mum yakarak, kartondan kestiği Karagöz – Hacivat tasvirleri ile gösteriler yapar, kuzenleri ile 3 çıtayı birbirine çatıp, perde gererek sahneye benzettikleri bahçede oyunlar oynardı.

1978 yılı 23 Nisan’ında TRT Ankara Radyosu spikerleri, yerlerini radyo sanatçılarının çocuklarına bırakınca mikrofon adlı yoldaşı ile ilk kez buluşmuş oldular. 1982 yılında açılan sınavlarda başarılı olarak TRT Ankara Radyosu Çocuk Kulübü’ne girdi ve o mikrofonla ilişkileri bir daha kesilmemek üzere başlamış oldu. Kurumun çocuk koroları nasıl nitelikli müzik eğitimi veriyorsa, Çocuk Kulübü de aynı ciddiyette seslendirme, oyunculuk ve radyo – tv programcılığı konusunda eğitimler veriyor, bu eğitimleri ürettikleri radyo – tv programları ile eyleme de dökerek yarının profesyonellerini çekirdekten yetiştiriyordu. O tarihten başlayarak hem kurumun yapımlarında çalışmaya hem de amatör topluluklar ve okullardaki etkinliklerle tiyatro ile ilgilenmeye başladı.

1985 – 86 sezonunda Devlet Tiyatroları hem flüt çalıp hem oyunculuk yapacak bir çocuk aradığında, bugün için rüya gibi bir kadronun içinde ilk defa Küçük Tiyatro’nun sahnesinde seyirci ile tanıştı. Merak eden, Devlet Tiyatroları’nın Dijital Oyun Bilgi Sistemi‘ne girip “Fizikçiler” yazarak görebilir. 1991 yılında H. Ü. Ankara Devlet Konservatuvarı flüt bölümünde üniversite düzeyinde eğitimini sürdürürken, tiyatro bölümünü de kazandı ve müziğin yanısıra oyunculuğun da tam zamanlı öğrencisi oldu.

Bütün bunlar neye yaradı diye merak eden, menüde bu başlığın altındaki seçeneklere tıklayarak ayrıntıları bulabilir.